Instrukcja

Drogi Czytający

Redaktor na Tropie to swojego rodzaju portfolio, na którym zamieszczam moje teksty nie tylko powstające na bieżąco, lecz także starsze. Kilka z nich napisałam jeszcze na studiach filmoznawczych, inne datują się od listopada 2012 roku, od kiedy rozpoczęłam współpracę z kilkoma portalami, a moje omówienia zaczęły się ukazywać w Sieci. Łatwo można sprawdzić skąd dana publikacja pochodzi, ponieważ pod tekstami umieszczam linki do macierzystych stron, względnie samą informację, gdzie wcześniej się ukazała wraz z datą jej pierwszej publikacji (tak bywa w przypadku słabszych w moim mniemaniu tworów, które po latach czy miesiącach poddałam stylistycznej korekcie i niekoniecznie chcę, aby je czytano w wersji „nieopierzonej” 🙂 ). W przypadku braku takiej informacji, najprawdopodobniej oznacza to, że miałam pierwszeństwo i/lub wyłączność publikacji z racji samodzielnie nawiązanej współpracy z danym medium. Jak szybko zauważysz, głównie zajmuję się analitycznym omawianiem, ale gdy poszperasz głębiej, jest szansa, że zauważysz, iż nie na tym kończą się moje umiejętności.

Nowość

Tą kategorią opatrzyłam tytuły książkowe, które swoją premierę miały nie dalej niż pół roku wstecz, a filmowe – plus minus dwa miesiące wstecz, wszak różnie bywa z przyjęciem poszczególnych filmów przez widzów i z ich utrzymywaniem się na afiszu. Książki są pod tym względem zdecydowanie bardziej przewidywalne. Wydania odświeżone również umieszczam w tej kategorii.

Ocena

Ze względu na wrodzone niezdecydowanie, a także czepianie się szczegółów i niuansów wybrałam skalę 10-stopniową i, uwierz, będę bardzo sprawiedliwa w tych cyferkach. Gdy przy ocenie zauważysz symbol będzie to oznaczać, że dany tytuł wywarł na mnie szczególne wrażenie, że zbierałam szczękę z podłogi, nawet jeśli nie ma on w moich oczach statusu arcydzieła.

Do poszczególnych tytułów staram się podchodzić jak najbardziej obiektywnie, patrząc na nie pod kątem tego, co zwykło się podobać większości, czy też wymieniając wartości, które wychwyciłam, ale niekoniecznie leżące w moich upodobaniach. Krótkie podsumowanie „Wziebowzięci będą / Kręcić nosami będą” wprowadzone w drugiej połowie 2015 roku i znajdujące się pod oceną cyfrową, ma za zadanie iść temu w sukurs i podkreślić moją potrzebę obiektywnego spojrzenia na dzieła.

Kopiowanie

Będzie mi niezwykle miło, gdy znajdziesz w moich publikacjach coś, co będziesz chciał zamieścić na swojej stronie lub w pisemnej pracy.  Poinformuj mnie o tym, gdy taka sytuacja zaistnieje. Pamiętaj jednak, że każda treść na tym blogu jest moją własnością i będę bezwzględnie tępić wszelkie przywłaszczenia lub nieopatrywania przypisami zawierającymi linki do mojej strony.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę miłej lektury. W razie pytań, uwag lub propozycji współpracy pisz na adres: redaktornatropie@gmail.com.

Paulina Stoparek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s